Rokocin

Falanga Functional Fitness Starogard

Odwiedzin

Opis

Zacznij budować z nami formę!

Wejdź w świat treningu funkcjonalnego, JumpingFit, mobility, kettelbell, weightlifting. Oferujemy również zajęcia dla dzieci i młodzieży: crosskids i teens, a także treningi personalne.

Co to jest trening funkcjonalny?

Na pewno słyszałeś już o formie treningu zwanej trening funkcjonalny CF. To najbardziej popularny i najszybciej rozwijający się obecnie sport. A to dlatego, że szybko przynosi efekty, jest wbrew pozorom łatwy oraz bardzo funkcjonalny. Niech Cię nie zdziwi, że wśród znajomych masz kogoś, kto ćwiczy w ten sposób, bo trening funkcjonalny CF wciąga i pomaga w ułożeniu sobie lepszego życia i nawyków.

Szybkie efekty osiągane są dzięki intensywności tych ćwiczeń. Zestaw zwany WOD (Wokout of the day – trening dnia) składa się z kilku pozycji, które wykonujesz zazwyczaj kilkanaście do dwudziestu kilku minut. Oczywiście, jeśli masz siłę, możesz zrobić dłuższą sesję. Połączenie ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych pozwala w szybkim tempie zbudować mięśnie i spalić tłuszcz, by odsłonić wysportowaną sylwetkę.

Łatwość tego treningu polega na tym, że często pracujesz z ciężarem własnego ciała, a jeśli ćwiczenia wykonujesz z obciążeniem, jego wielkość i stopień trudności dobierasz do swoich możliwości. To ułatwia start w tej dyscyplinie absolutnie każdemu amatorowi wysiłku fizycznego.

Funkcjonalność trening funkcjonalny CF wynika z tego, że większość ćwiczeń dobrana była tak, by szkoleni policjanci (to dla nich początkowo twórca opracował system) rozwijali umiejętności niezbędne w swojej pracy. Cywilom trening pomoże dźwigać (dosłownie) trudy codzienności. Podniesienie czegoś ciężkiego nie spowoduje już bólu pleców, wchodzenie po schodach stanie się zabawą, a przy odkręcaniu słoika już nigdy nie zawstydzi Cię kobieta.

Codziennie będziesz wstawał wypoczęty, z większym zapasem energii, bardziej pogodny i bez żadnych dolegliwości. A przynajmniej tak to wygląda w teorii, bo w praktyce okazuje się, że ludzie w takim stopniu uzależniają się od tego sportu, że nie pozwalają, by choć na jeden dzień odpuściły im tzw. „zakwasy”. Mówią, iż dopiero wtedy czują, że trenują. Pamiętaj jednak, żeby bolącym partiom mięśni zostawić czas na regenerację. Wtedy możesz się skupić na tych, które jeszcze nie dały o sobie znać.

Trening funkcjonalny CF to przede wszystkim dużo pracy ze sztangami i na drążkach. Ciągłe chwytanie gryfu czy wiszenie na żelaznych rurkach może zniszczyć dłonie, a gdy nie zadbasz o nie odpowiednio wcześnie – nawet wykluczyć z treningów do czasu zagojenia ran. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w rękawiczki sportowe.

„Reżim” treningowy, ciągły rozwój oraz świadomość ciężkiej pracy, włożonej w czynione postępy sprawia, że porzucamy złe nawyki, które dotychczas nam nie przeszkadzały. Zaczniesz odżywiać się bardziej świadomie, odstawisz lub ograniczysz zgubne nałogi, a dzięki temu będziesz cieszył się lepszą kondycją, spokojniejszym snem oraz zdrowszym organizmem wewnątrz i na zewnątrz. Trening funkcjonalny CF to pasja, która systematyczność i cierpliwość nagradza zachwytem innych nad efektami dążenia do perfekcyjnej sylwetki. Zacznij dziś, a w lecie znajomi Cię nie poznają!

O nas

Jesteśmy grupą pasjonatów treningu funkcjonalnego, która od 2013 roku popularyzuje tą formę aktywności fizycznej. Licencjonowani trenerzy Doktor Chan, Maciej Ciechanowski, Matylda Ciechanowska, Kamila Kusz, Wiktoria Poćwiardowska i Nikodem Drobiński prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe, na których rozwijamy 10 cech motorycznych, które powinny cechować dobrze rozwiniętego sportowo człowieka.

int(17854)