Skórcz

Klub Sportowy MX Skórcz

Odwiedzin

Jedna wielka rodzina

MX Skórcz to grupa przyjaciół i jedna Wielka Rodzina.

Klub Sportowy MX Skórcz wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej pod numerem 73 decyzją Starosty Starogardzkiego dnia 13.04.2015. Siedzibą klubu jest Miasto Skórcz. Głównym celem działalności klubu jest krzewienie ,popularyzacja ,rozwój i stałe podnoszenie poziomu sportowego wśród młodzieży i dorosłych.

MX Skórcz jest zrzeszony w Polskim Związku Motorowym i posiada licencję PZM uprawniającą jego członków do startów w imprezach Motocross rangi mistrzowskiej.

Na motory

Klub posiada własny tor motocrossowy na którym jeździmy doskonaląc swoje umiejętności, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Zorganizowaliśmy już 9 edycji imprezy “Motocross Pączewo”, która przyciąga do małej wsi na Kociewiu tysiące kibiców.

10 marca 2016 roku zostaliśmy nagrodzeni Przez Starostę Starogardzkiego Pana Kazimierza Chyłę Gryfem Kociewskim za najlepszą imprezę sportową roku w Powiecie Starogardzkim. Wszystkie te projekty i sukcesy nie byłyby możliwe gdyby nie nasi Partnerzy i Sponsorzy którzy bardzo życzliwie podchodzą do Naszych pomysłów.

Sekcja kolarska

Od roku 2017 skupiliśmy swoje działania na budowaniu sekcji kolarskiej w barwach MX Skórcz .Zaczęliśmy starty w zawodach MTB na terenie całej północnej Polski i osiągamy sporo sukcesów w tej dziedzinie po dziś dzień. Uprawiamy również kolarstwo szosowe z którego także czerpiemy sporo satysfakcji i świetnej zabawy.

W roku 2017 zostaliśmy współorganizatorem maratonu “Iglotex MTB Dzikim Śladem” . Działaliśmy w tym projekcie przez trzy edycje i przyciągaliśmy na tą imprezę setki uczestników.

Od roku 2020 organizujemy własną imprezę rowerową “MTB LisimTropem” .

Dużo nas

W nasze klubowe barwy przyciągamy coraz więcej młodzieży ale także i dorosłych. Na dzień dzisiejszy stowarzyszenie zrzesza 50 członków a wraz z rodzinami to około 100 osób.

Nie jesteśmy sami

Od wielu lat współpracujemy z wieloma instytucjami i firmami Takimi jak : Starostwo Powiatowe Starogard , Urząd Marszałkowski w Gdańsku, Urząd Miasta Skórcz, Gmina Skórcz , Nadleśnictwo Lubichowo. Naszymi Partnerami bez krórych niczego byśmy nie osiągneli są : AS Pomorzanka Andrzej Szarmach, Marcin i Miłosz Kurowski firma Kurowski sp. z o.o. Firma “Piórek” Michał Piórek , Kosecki Consulting, P&M Expert Service Paweł Trepkowski, AS Mobile , Moto Kącik, firma Domos, StrefaSportu.pl ,TDK Myjnia i Serwis Opon,Agro Bart ,Flying Machine, Nadleśnictwo Lubichowo, Verge Sport oraz wielu ludzi dobrej woli.

int(10042)