Szteklin

Rycerski Dwór w Szteklinie

Odwiedzin

Rycerski Dwór w Szteklinie

Do wyboru dwa Rycerskie Dwory są – osobno lub razem brane.

Rycerski Dwór Kasztelański – zwany Arete

Dwór jest obszerny (120m-2), drewniany, skryty wśród zieleni rozlicznych, wysokich, a gęstych drzew i krzewów. Zbudowany jak średniowieczna siedziba rycerska w XV wieku.

Wnętrze wyposażone w meble, sprzęty, herby, obrazy, oręż, zbroje z dawnych wieków. Na parterze sala kominkowa – refektarz, kuchnia i łazienka, na piętrze zasię dwie sypialnie i biblioteczka. We dworze może wygodnie nocować dziesięciu do tuzina gości. We dworze są współczesne udogodnienia: gaz, prąd, ciepła i zimna woda, łazienka z natryskiem, umywalką, w.c., kuchnia z kuchenką gazową z piekarnikiem, lodówka, centralne i kominkowe ogrzewanie, radio i TV. Kuchnia w pełni wyposażona w naczynia, garnki, elektryczny czajnik, etc.
Termy dworskie (2500m-2) ogrodzone palisadą, parking dla pojazdów.
Centralne ogrzewanie sterowane komputerem który utrzymuje pożądaną temperaturę.

Rycerski Dwór Nad Rozlewiskiem – zwany Lago Lindo

Dwór takoż obszerny (120m-2), drewniany. Termy dworskie (3000m-2) obwiedzione palisadą, otoczone brzozowo-sosnowym zagajnikiem. Tuż obok Dworu staw pełen rybek, które z pomostu gwoli uciech łowić można. Palenisko, kominek, stoły ławy, a nawet leżaki wszystko na wzór średniowieczny uczynione. Rycerska Sala Kominkowa i Kuchnia ma podłogę z dwustuletnich cegieł dających chłód latem i ciepło zimą. Tuż obok współczesna łazienka. Na piętrze dwie sypialnie, a w nich tapczanów tyle, że do tuzina gości pomieścić mogą.

Rycerskie atrakcje mocno polecane

Kto pragnie tylko ciszy, spokoju, słońca, kąpieli w jeziorze, łowienia ryb, szukania grzybów w borze – może tego zażyć do woli ile dusza zapragnie.

Kto zaś chciałby przeżyć wielką lub małą przygodę wakacyjną albo też urozmaicić wakacje dziatwie i młodzieży, ten może…

  • wyprawić się łodzią na bezludną wyspę na jeziorze, gdzie są najprawdziwsze ruiny zamku krzyżackiego, a w nich nie znaleziony jeszcze najprawdziwszy skarb.
  • Nałożyć zbroję i wziąć do ręki oręż rycerski, którego to komnaty są pełne, jako to: hełmy z przyłbicami, pancerze, bigwanty, miecze długie i krótkie, sztylety, tarcze, włócznie, topory, kusze, buławy łuki, kołczany pełne niechybnych strzał, proce, hakownice, piszczele. Doświadczeni rycerze chętnie nauczą was zasad średniowiecznej szermierki i łucznictwa.
  • Nauczymy też was wspaniałych tańców średniowiecznych do wtóru dworskiej muzyki.
  • Dziećmi młodszymi zająć się może bona (wykwalifikowana opiekunka) lub piastun (opiekun).
  • Wyborne jadło chętnie uwarzą biegłe sługi, które zwą się firma cateringowa.
int(21143)