SPOTKANIE Z POETĄ HOBBYSTĄ – ZYGMUNT ŁAZIK

Odwiedzin

Opis wydarzenia

ODK zaprasza na spotkanie ze starogardzkim poetą hobbystą panem Zygmuntem Łazikiem. Spotkanie poprowadzi córka artysty, pani Anna Sakowicz.

Spotkanie przeprowadzane jest w ramach cyklu wykładów Edu-Senior w ODK.

Termin

  • 9 listopada 2022
  • godzina 16.00

Miejsce

  • SCENA ODK
  • ul. Reymonta 1

WSTĘP BEZPŁATNY

o autorze

Zygmunt Łazik

poeta hobbysta, tak o sobie mówi. Autor ponad 200 wierszy, które jak na razie „trzyma w szufladzie”. Pan Zygmunt jest również specjalistą od rakiet na paliwo ciekłe. Jednak posiada zainteresowania typowo artystyczne tj. malarstwo, poezja i proza. Na wcześniejszych etapach swojego życia ,malował obrazy inspirowane mitologią grecką oraz portrety. Obecnie juz tylko tylko pisze, zarówno poezję jak i prozę… ale tylko do szuflady.

Nota o osobie prowadzącej spotkanie

Anna Sakowicz

powieściopisarka, bajkopisarka. Napisała niespełna 20 powieści, w których w lekki sposób pokazuje trudne sprawy, miesza humor z powagą i wzruszeniem, ale zawsze jest blisko spraw kobiet.

Książka „Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer” otrzymała nagrodę główną w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka; Internationale Jugendbiblithek w Monachium wpisało książkę na listę Białych Kruków, powieść nominowana była do nagrody IBBY. Prawa do tłumaczenia kupiły wydawnictwa hiszpańskie i rosyjskie.

W 2021 roku otrzymała tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza.