KOBIECE PONIEDZIAŁKI: Gimnastyka słowiańska

Odwiedzin

Opis wydarzenia

Gimnastyka słowiańska dla kobiet –
– ćwicz i kochaj swoje ciało! ❤

Warsztaty odbywają się w poniedziałki, w godzinach 18:00-19:30.
Zajęcia składają się z:
– gimnastyki służącej kobiecemu zdrowiu
– krótkiego treningu MDM (mięśni dna miednicy)
– relaksacji w pozycji leżącej.

Zapisy

Obowiązują zapisy: warsztaty.grodzisko@gmail.com

Koszt


Koszt: 30 zł za zajęcia 1,5 h w karnecie miesięcznym lub 40 zł jednorazowe wejścieGimnastyka słowiańska to praktyka, która wspomaga nasze zdrowie, uczy miłości do siebie, rozbudza kobiecość.Ćwiczenia kształtują silne ciało (wzmacniają zwłaszcza kręgosłup), a zarazem pozwalają zachować miękkość i subtelność ruchów. Regularna praktyka gimnastyki słowiańskiej pomaga odnaleźć równowagę między psychicznym (umysłowym, emocjonalnym, duchowym – w zależności od tego, która z tych kategorii jest nam w tym momencie bliższa) i fizycznym wymiarem życia, wzmacnia poczucie sprawczości oraz intuicję i – uwaga! – uaktywnia Twoją wewnętrzną moc, a także mięśnie, o których być może nie miałaś pojęcia.Składa się na nią 27 określonych pozycji, w tym stojące, na kolanach i kolankowo-łokciowe. Podczas zajęć zawsze wykonujemy siedem odpowiednio dobranych ćwiczeń. Ćwicząc słowiańską, angażujemy zwłaszcza mięśnie głębokie, pracujemy na powięzi, przyjmujemy pozycje fizjologicznie najkorzystniejszych dla naszego zdrowia. Siedem ćwiczeń to ani za mało, ani za dużo – z mojego kilkuletniego doświadczenia wynika, że to porcja wysiłku, koncentracji, ruchu, rozluźnienia dokładnie taka, jakiej potrzebujemy podczas jednego spotkania.Gimnastyka, której uczę, to świadoma praca nad właściwą postawą, równowagą, płynnym ruchem – uważne spotkanie z własnym ciałem, które traktujemy z czułością i troską. Na zajęciach staram się prowadzić Was przez praktykę tak, by stawała się ona przyjemnością. Bywa, że staje się także kobiecą ścieżką wewnętrznego rozwoju – ponieważ praktyka ta jest również pracą z energią. Kieruje naszą świadomość do wewnątrz, harmonizuje emocje, uczy kochać siebie i myśleć o swoim ciele z wdzięcznością. Regularna praktyka, jeśli tego chcemy, otwiera nas na połączenie z siłą wyższą, boską, duchową, a z drugiej strony – z naszymi korzeniami, zarówno rodowymi, jak i przyrodniczymi. Pogłębia nasze poczucie bycia w połączeniu: ze sobą, z przodkami, z Matką Ziemią.Zdrowotne korzyści płynące z regularnej praktyki gimnastyki słowiańskiej to między innymi:
– uwolnienie napięć w obszarze miednicy, bioder, barków i szyi
– prawidłowa, wydłużona postawa kręgosłupa przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni przykręgosłupowych oraz głębokich mięśni brzucha
– „otwarcie” klatki piersiowej
– uniesienie piersi dzięki pracy nad mięśniami utrzymującymi biust
– redukcja poziomu stresu dzięki elementom automasażu nadnerczy (miejsce gromadzenia kortyzolu, tzw. „hormonu stresu”)
– wzmocnienie systemu odpornościowego organizmu poprzez automasaż gruczołów limfatycznych, w tym profilaktyka chorób nowotworowych piersi.Słuchaj swojego ciała. Wzmacniaj je, ale nie forsuj. Dbaj, traktuj z czułością i wdzięcznością.Co zabrać ze sobą na sesję :
– wygodny strój (ćwiczymy w skarpetkach bądź boso; w sportowym staniku lub bez)
– butelkę wody
– koc i/lub chustę
– na miejscu dostępne są materace do ćwiczeń, ale oczywiście możesz zabrać także swoją matę, jeśli chcesz.Prowadząca: Joanna Armatowska, nauczycielka gimnastyki słowiańskiej dla kobiet w tradycji białoruskiej (od 2017). Kocha życie, energię kobiecych spotkań, piękno polszczyzny, zapachy i dźwięki lasu, chodzenie boso i wiele innych prostych czynności. Gra na instrumentach organicznych.
Zapraszam na FB: W objęciach Mokoszy.