Wycinki

Muzeum Kociewskie w Wycinkach

Odwiedzin

Muzeum etnograficzne i współczesnej twórczości ludowej

Historia

W styczniu 2002 r. nowy mieszkaniec Wycinek – pan Zenon Usarkiewicz wysunął propozycję utworzenia w budynku po byłej szkole w Wycinkach Kociewskiej Izby Twórczości Ludowej. Pomysł spodobał się mieszkańcom wsi oraz urzędnikom. Rada Sołecka Wycinek wystosowała wniosek do Urzędu Gminy w Osieku w tej sprawie i po otrzymaniu pisemnej zgody Pan Zenon wraz z grupą lokalnych twórców ludowych zabrali się do pracy. Jej efekt możecie Państwo dziś podziwiać przeglądając zebrane w kilku salach zbiory.

Oferta

Po muzeum odwiedzających będą oprowadzać Panie Asystentki Muzealne i Wolontariusze. Oprócz zwiedzania muzeum, dla grup przynajmniej 10-osobowych i większych, istnieje możliwość zorganizowania WARSZTATÓW CERAMICZNYCH prowadzonych przez artystę rzeźbiarza Marka Zagórskiego z Rokocina – Starogard Gdański. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 25 zł/osoba. Uczestnicy korzystają z materiałów i narzędzi organizatora warsztatów. Prace wykonane przez uczestników warsztatów zostają wypalone i oszkliwione oraz po kolejnym wypaleniu przekazane uczestnikom warsztatów po 14 dniach (tego wymaga proces technologiczny). Odrębną sprawą jest ustalenie przekazania lub odbioru ze względu na specyfikę wyrobu (kruchość).

W muzeum można także zakupić magnesy, widokówki oraz przybić pamiątkową pieczęć.

Godziny Otwarcia

Muzeum jest czynne od początku czerwca do końca sierpnia we wszystkie soboty od 10:00 – 12:00

W pozostałe dni tygodnia oraz w niedziele i święta na życzenie zwiedzających po telefonicznym uzgodnieniu dnia i godziny.

Koszt wstępu do Muzeum

  • osoby dorosłe 5 zł,
  • dzieci i młodzież do lat 18 – 2,50 zł,
  • studenci do lat 26 – 2,50 zł,
  • emeryci i renciści 2,50 zł,
  • Dzieci i młodzież uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej w Osieku – wstęp wolny.

Kontakt

Wszystkie zgłoszenia oraz omówienie szczegółów wycieczki proszę kierować do kustosza Muzeum Kociewskiego w Wycinkach Zenona Usarkiewicza tel 691-856-634

int(8989)