Lalkowy

Centrum Kultury Kociewskiej Lalkowy

Odwiedzin

Centrum Kultury Kociewskiej Lalkowy

Centrum Kultury Kociewskiej Lalkowy to wyjątkowe miejsce na mapie Kociewia, gdzie można zanurzyć się w bogatej kulturze i tradycji tego regionu. Położone w miejscowości Lalkowy, w pobliżu Smętowa Granicznego, centrum oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla osób w każdym wieku.

Historia

Centrum powstało w wyniku przebudowy dawnej kuźni, która sama w sobie stanowi cenny zabytek. Misją centrum jest kultywowanie i promowanie kultury Kociewia, a także edukowanie i rozrywka lokalnej społeczności.

Wystawy

Główną atrakcją centrum jest wystawa poświęcona kulturze i historii Kociewia. Na wystawie można podziwiać m.in. stare maszyny rolnicze, narzędzia rzemieślnicze, stroje ludowe, a także dzieła sztuki lokalnych artystów.

Imprezy i wydarzenia

W Centrum Kultury Kociewskiej Lalkowy przez cały rok odbywają się różnego rodzaju imprezy i wydarzenia. Są to m.in. koncerty, warsztaty rękodzieła, a także festyny i jarmarki.

Edukacja

Centrum oferuje również bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Organizowane są tu lekcje muzealne, warsztaty edukacyjne, a także gry i zabawy o tematyce regionalnej. W celu odwiedzenia Centrum należy kontaktować się z opiekunem obiektu.

Dodatkowe informacje

  • Centrum Kultury Kociewskiej Lalkowy jest czynne we wtorki i środy w godzinach 9:00 – 15:00.
  • Wstęp do centrum jest bezpłatny.
  • Na terenie centrum znajduje się parking.
int(642)