Skórcz

Grupa Twórcza Kreska

Odwiedzin

Grupa Twórcza KRESKA

Grupa powstała w roku 2010 i działa do dziś przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu. Członkowie grupy to amatorzy zainteresowani różnymi formami twórczości plastycznej, których łączy chęć rozwoju artystycznego i doskonalenia własnych talentów. Kształcą swój warsztat i zdobywają wiedzę z historii sztuki pod kierunkiem Józefa Olszynki.

Ponad dwadzieścia Kresek

Aktualnie KRESKA liczy 22 członków amatorów mieszkających w Skórczu lub związanych z nasza miejscowością, uprawiających z potrzeby serca różne dziedziny twórczości artystycznej: malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, pastele, ikony, batiki itp. Spory dorobek artystyczny zaowocował licznymi wystawami w różnych instytucjach kultury powiatu starogardzkiego.

Nasz dorobek wydawniczy

  • „Bajka o skórzeckim herbie” w roku 2016. Jest to wierszowana historia skórzeckiego herbu autorstwa Barbary Pawłowskiej , zilustrowana przez członków grupy twórczej KRESKA,
  • Kalendarz na rok 2011 pn. „Skórzeckie pejzaże przez cztery pory roku”, który zawiera prace ukazujące piękno Skórcza w różnych porach roku;
  • Kalendarz na rok 2018 pn. „Daw- ny Skórcz w malarstwie”. Umieszczono w nim 42 piękne prace rysowane piórkiem oraz akwarelą.

Działalność

Corocznie Twórcy biorą udział w Kociewskich Targach Wydawniczych w Starogardzie Gd. Współpracują z miejscową Parafia pw. Wszystkich Świętych w Skórczu, gdzie na zaproszenie proboszcza Dariusza Ryłko wyjeżdżają na warsztaty plenerowe. Członkowie grupy biorą również udział w akcjach charytatywnych oraz startują w konkursach grantowych ,Działaj Lokalnie”. KRESKA z powodzeniem wpisała się w dorobek działalności kulturowej naszego miasta.

int(13062)