Szteklin

Park Gigantycznych Kociewskich Robaczków w Szteklinie

Odwiedzin

Gigantyczne Kociewskie Robaczki

W Szteklinie nad jeziorem, niedaleko plaży powstała bardzo ciekawa atrakcja turystyczna dla dużych i małych.

Idąc od plaży, wysypaną kamieniami ścieżką, dochodzimy do boiska przy którym ustawiono kilka “gigantycznych robaczków”, zamieszkujących nasze kociewskie łąki. Warto wybrać się tu na wycieczkę pieszą lub rowerową.

NASZA KOLEKCJA

Biedronka siedmiokropka

zwana bożą krówką. Odżywia się mszycami, czerwcami a także drobnymi larwami motyli i muchówek. Biedronka najczęściej zamieszkuje pola, łąki i parki miejskie. Występuje tam gdzie można spotkać mszyce.

Skorek pospolity

To bardzo charakterystyczny owad. Zwany czasem szczypawką. Lubi przebywać w ciemnych , lekko wilgotnych przestrzeniach. W ogrodach poluje na liczne szkodniki: mszyce i małe gąsienice. Potrafi upolować muszkę owocówkę.

Żuk leśny

zwany przez złośliwców gnojarzem, w rzeczywistości jest owadem sympatycznym i nikomu nie wadzącym. Są uważane ze względu na sposób życia za wielkiego przyjaciela lasów. Ich działalność (kopanie tuneli i zakopywanie suchej ściółki) bardzo użyźnia glebę i znacznie poprawia jej jakość. W swoich wędrówkach potrafi nawigować względem słońca.

Mrówka rudnica

Pospolity owad leśny, żyje w mrowiskach budowanych głównie w lasach, szczególnie iglastych. Mrowisko ma wysokość do 1 m nad ziemią i głębokość do 2 m. W jednym mrowisku może żyć nawet do 100 tys. mrówek. Odżywiają się drobnymi zwierzętami takimi jak larwy i owady.

int(23812)