Rokocin

Zespół folklorystyczny Rokocinianki

Odwiedzin

Zespół folklorystyczny

Zespół Folklorystyczny Rokocinianki, to sześcioosobowa grupa z Rokocina , która skupia w swoim składzie wesołe i rozśpiewane osoby. Zespół nasz istnieje od 2018 r.
Jesteśmy amatorami, którzy w wolnych chwilach spotykają się by śpiewać, tańczyć i spędzać wesoło wspólnie czas.
W naszym repertuarze śpiewamy piosenki kociewskie, góralskie i z innych regionów naszego kraju.
Kociewie zasiedliło sporo rodzin góralskich, które przywędrowały z Podhala po drugiej wojnie światowej i to nas zainspirowało aby Kociewiakom przedstawić ten region.
Chcemy, aby w ten sposób nasza miejscowa publiczność poznała piosenki z wszystkich regionów Polski, które na co dzień rzadko dzisiaj można usłyszeć.
Wyjeżdżając w inne regiony kraju śpiewamy piosenki kociewskie i tym sposobem promujemy nasz miejscowy folklor.

Kabaret

Drugą sferą naszej działalności jest kabaret, gdzie przedstawiamy wesołe scenki naszego pomysłu.
W roku 2019 zdobyliśmy Nagrodę Publiczności w Finale II Edycji Konkursu Utalentowani SCK w Starogardzie Gd.
Staramy się aby każde spotkanie z naszym zespołem przynosiło ludziom wiele radości i zabawy.


Przez te parę lat naszej działalności występowaliśmy na wielu imprezach takich jak: “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, festyny organizowane przez sołectwa naszej gminy, “Dniach Dziecka”, imprezach charytatywnych takich jak: “Kociewiacy dla Hospicjum”, różnych imprezach gminnych, “Dniach Starogardu”, Dożynkach Gminnych, “Dniach Kociewia”, w Domach Pomocy Społecznej w spotkaniach z ich mieszkańcami, wielokrotnie występowaliśmy w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Dobrym Bracie dla osób niepełnosprawnych i kuracjuszy.
W kwietniu 2021 wystąpiliśmy dwukrotnie programie telewizyjnym TVP 3 Gdańsk “Dycht Kociewie” w którym zaprezentowaliśmy nasz zespół.

int(18212)