To Ja! – wystawa prac Koła Fotograficznego

Odwiedzin

Opis wydarzenia

Wpis archiwalny - wydarzenie opisane poniżej miało już miejsce i zamieszczone informacje mogą nie być aktualne.

TO JA! – jest wystawą zbiorową członków Koła Fotograficznego działającego przy Centrum Kultury w Świeciu. Zdjęcia prezentowane w galerii OKNO zostały wykonane w okresie od października 2022 do października 2023, a następnie wyselekcjonowane i podsumowane w formie wystawy podczas zajęć koła. Jest to zarazem kontynuacja Wystawy TO MY!, której wernisaż odbył się w 19 stycznia 2023 roku.

Kilka słów o wystawie

Prezentowane prace stanowią podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy twórczej działalności jej autorów i pokazują indywidualne podejście do fotografii jako formy artystycznego manifestu. Sami twórcy w swoich projektach poruszają różne tematy, od malowniczych pejzaży Doliny Dolnej Wisły, poprzez poetyckie portrety przypadkowo poznanych osób aż po epickie opowieści dotykające tematów związanych z – czasem trudną – egzystencją w otaczającej rzeczywistości. Wystawa ukazuje różnorodność osobowości, które łączy to samo zamiłowanie do opisywania świata za pomocą uniwersalnego języka jakim jest fotografia.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż odbędzie się 23 listopada o godzinie 18:00 w Galerii Okno. Wystawa czynna do 14 grudnia 2023.

Autorzy projektu

Aneta Belt, Monika Boralewska, Magda Brandenburger, Julia Brzozowska, Sylwester Dawid, Beata Frąckowska, Marta Góra, Antonina Schäfer, Jarosław Świątek.

Zapraszamy!