Zamek w Rynówce swoją pisaną historię rozpoczyna w czternastym wieku, kiedy to komtur gniewski wybudował tu zamek obronny. Wybudowany został jako obronna trójskrzydłowa warownia z kurtynowym murem oraz zwodzonym mostem od południa. Wybrukowany zamkowy dziedziniec leży obecnie 80 cm poniżej poziomu terenu. Do dzisiaj z tego okresu zachował się układ fos, gotyckie piwnice, oraz część parteru.
Zamek w trakcie wieków był wielokrotnie przebudowywany, otoczony parkiem z pięknym starodrzewiem z licznymi pomnikami przyrody (monumentalne buki, kasztanowce, jesiony, lipy drobnolistne, graby, olsze, platany i dęby) na każdym zrobią wrażenie. Z okresem średniowiecza wiążą zamek legendy, jak ta, iż był on połączony podziemnym korytarzem z zamkiem w Gniewie (20 km.), jak i ta, że w czasie wojny szwedzkiej w przedsionku przedzamcza zamku gniewskiego na żelaznym łańcuchu wisiało ogromne zakrzywione żebro. Wydobyto je przed wiekami z ziemi w czasie budowy tej warowni. Mieszczanie przekonywali polskich żołnierzy, iż jest to kość wielkoluda-stolema, który długo niepokoił całą okolicę ze swego grodu w Rynkówce.
Aktualnie Zamek Rynkówka jest w rękach prywatnych i pełni funkcję hotelową.
Na miejscu do dyspozycji Gości znajdują się piękne pokoje z łazienkami, taras, wspólny salon oraz sprzęt do grillowania. Mogą oni również bezpłatnie korzystać z WiFi oraz prywatnego parkingu.
W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i do gry w golfa.