Gniew

Gniew

Odwiedzin

średniowieczne miasto skarbów i legend

Gniew to urokliwe miasteczko położone na Kociewiu, w samym sercu Pomorza. Jest wiele legend wyjaśniających skąd wzięła się nazwa miejscowości. Jedną z nich miał być spór (gniew) nimf wodnych o to, którędy wody Wisły łączące się pod Gniewem z Wierzycą mają płynąć do morza. Dziś Gniew oczarowuje turystów swoim średniowiecznym klimatem, bogatą historią i licznymi atrakcjami.

Podróż w czasie do epoki rycerzy

Sercem Gniewu jest majestatyczny zamek krzyżacki, wzniesiony w XIII wieku. Ta imponująca warownia, wpisana na listę pomników historii, przeniesie Cię w czasy rycerzy i turniejów. Możesz zwiedzić komnaty zamkowe, podziwiać imponujące mury obronne i wejść na punkt widokowy, z którego roztacza się panorama miasta i okolic.

Spacer po malowniczym Starym Mieście

Po zwiedzeniu zamku koniecznie wybierz się na spacer po Starym Mieście. Urokliwe wąskie uliczki, brukowane place i kamieniczki z podcieniami oczarują Cię swoim średniowiecznym klimatem. Odwiedź gotycki kościół św. Mikołaja, a następnie zajrzyj do jednej z przytulnych kawiarni lub restauracji, by skosztować lokalnych specjałów.

Gniew – miasto legend i tajemnic

Gniew słynie nie tylko z zabytków, ale również z legend i tajemnic. Podobno w podziemiach zamku ukryty jest skarb templariuszy, a nocą po murach przechadzają się duchy rycerzy. Odwiedź Centrum Legend i Fantazji, by poznać najciekawsze gniewskie legendy i wziąć udział w interaktywnych grach i zabawach.

Gniew dla aktywnych

Gniew to idealne miejsce na wypoczynek dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Możesz wybrać się na wycieczkę rowerową malowniczymi szlakami Kociewia, popływać kajakiem po Wiśle lub zwiedzić okoliczne lasy i jeziora. Na terenie miasta znajduje się również nowoczesny stadion miejski i kryta pływalnia.

Gniew zaprasza!

Gniew to miasto, które z pewnością Cię oczaruje. Przyjedź i odkryj jego bogatą historię, poznaj średniowieczne legendy i poczuj magię dawnych czasów. Gniew czeka na Ciebie!

int(5652)