“Witaj w domu”- drugie spotkanie

Odwiedzin

Opis wydarzenia

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza do udziału w projekcie pn. “WITAJ W DOMU”. W ramach wydarzenia na sali widowiskowej SCK odbędą się dwa spotkania 22.09 oraz 23.09.2022 r. w godzinach 11:00-13:00.

Temat spotkania

Jak budować zdrową pewność siebie i poczucie własnej wartości? Czym one się od siebie różnią?

Zdrowe poczucie własnej wartości pozwala rozwijać swój potencjał, wykorzystywać własne talenty, ale jest również ważne w naszym życiu społecznym. To dzięki niemu budujemy jakościowe i satysfakcjonujące relacje z ludźmi, funkcjonujemy zgodnie z wartościami. Poczucie własnej wartości stanowi też psychospołeczny system odpornościowy człowieka.

Nasze własne poczucie wartości mogło być nadszarpnięte w toku socjalizacji – przez opinie bliskich, niekonstruktywną krytykę, skupianie uwagi na błędach. Poczucie wartości jest kluczowe w rozwoju dziecka. Chroni je przed niepożądanym i destrukcyjnym wpływem środowiska – zarówno ludzi (presji rówieśniczej, nękania, krzywdzących dorosłych) jak i zdarzeń (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, choroba, emigracja itp.)

Warto wiedzieć, jak towarzyszyć dziecku w sposób konstruktywny – wspierać budowanie własnej wartości, ale nie „rozpuszczać”. Odróżniać poczucie własnej wartości od pewności siebie. Komunikować się, dając bezcenne informacje zwrotne dla dziecka, a przy okazji – dowiadywać się więcej o sobie i przy tym rozwijać się!

Seminarium zgodne z metodyką FamilyLab – organizacji założonej w 2004 r. przez duńskiego pedagoga i terapeutę rodzinnego Jespera Juula.

Dla kogo?

Głównie dla rodziców, nauczycieli, dyrekcji placówek edukacyjnych / oświatowych, oraz wszystkich, którzy zainteresowani są tematyką budowania głębokich, autentycznych więzi międzyludzkich opartych na szacunku, empatii, zaufaniu i odpowiedzialności.

Prowadząca

mgr inż. Małgorzata Ilkiewicz

pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, certyfikowana mediatorka rodzinny, certyfikowana konsultantka kryzysowa,trenerka umiejętności społecznych, trenerka biznesu, menedżer placówki ochrony zdrowia oraz jednostki szkoleniowej, koordynatorka projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, założycielka Stowarzyszenia Przyjaznego Dzieciom w Iławie oraz Pracowni uWażnych Relacji. Prywatnie mama 9-letniej Liliany, psiara, kociara, fanka uważnego słuchania, mówienia oraz patrzenia na siebie, innych, z zachwytem zatrzymująca się nad pięknem otaczającej nas przyrody.

Koszty

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapisy prowadzone są osobiście w Starogardzkim Centrum Kultury pok. 209 lub mailowo: a.piaskowska.sck@gmail.com. W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko oraz wybrany przez siebie termin (22.09 lub 23.09).