Starogard Gdański

Gwiazdek – Wędkarz

Odwiedzin

Gwiazdki - figurki miejskie

Gwiazdki, to figurki miejskie, które zapraszają Was w podróż po Starogardzie. Zwiedzaj Starogard i znajdź gwiazdka Wędkarza.

Gwiazdek Wędkarz

… podróże to nie jedyna pasja starogardzkiego Gwiazdka. Otóż Gwiazdek uwielbia wędkować, szczególnie nad rzeką Wierzycą. Gdy ze snu budzi się poranek, w Miejskim Parku napotkać można Gwiazdka Wędkarza, który zmierza żwawym krokiem w kierunku rzeki Wierzycy niosąc swoją ultra lekką wędkę. Znajdując odpowiednie miejsce czym prędzej zarzuca ją do rzeki. Nagle znika pośpiech… Czas na chwilę się zatrzymuje… Gwiazdek Wędkarz swój wzrok na spławik kieruje. Wierzyca swój nurt wycisza, a Gwiazdek myśli sobie: „Ach… ten Starogard niezmiennie mnie zachwyca”.  

źródło: https://starogard.pl/gwiazdek/

Tu rodzą się gwiazdy

Starogard, to miejsce gdzie na świat przychodzą osoby znane w kraju i na świecie. To nie tylko znani sportowy tacy jak Kazimierz Deyna, Andrzej Grubba czy Oktawia Nowacka. To także ludzie nauki, kultury i polityki.

Jeśli chcecie dowiedzieć się kto ze znanych osób urodził się w Starogardzie, zerknijcie TUTAJ>>>

Kilka słów o Twórcy Gwiazdka

Gwiazdki wyszły spod ręki Piotra Tyborskiego, naszego lokalnego twórcy specjalizującego się w pracy w kamieniu i metalu. Więcej o Piotrze Tyborskim przeczytacie poniżej:

Starogardzki Gwiezdny Szlak

Jeśli chcesz zwiedzić Starogard i odnaleźć wszystkie Gwiazdki wybierz się na wycieczkę Starogardzkim gwiezdnym szlakiem.

int(23390)