Karczma Ostoja, lokal gastronomiczny połączony z galerią sztuki, powstał w 2007 roku. Oferuje tradycyjne polskie potrawy i piwo z regionalnych browarów. W lokalu można zorganizować imprezę okolicznościową, ale również nabyć lub podziwiać rzeźby i obrazy lokalnych artystów.
Na ścianie frontowej karczmy znajduje się fresk sgraffito, wykonany przez bratanka pana Michała – prof. Błażeja Ostoja-Lniskiego, obecnie rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
W roku 2008 w karczmie gotował i nagrywał program telewizyjny ,,kuchnia kociewska” – Karol Okrasa. Przygotował zupę z brukwi na gęsinie i naleśniki ze szczupakiem, które do dziś są serwowane w restauracji.
W lokalu regularnie obywają się koncerty muzyczne oraz spotkania autorskie.
Karczmę odwiedziły różne znane osoby, m. in.: Jan Nowicki, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Wodecki, Julia Kamińska, Dariusz Michalczewski, Jacek Wójcicki, Ivan Komarenko, Iwona Pavlović, Omenaa Mensah, Kevin Aiston i wiele innych
Galeria powstała w 2000 roku. Można w niej podziwiać rzeźby właściciela Pana Michała Ostoi-Lniskiego, ale także rzeźby, obrazy i witraże innych twórców. Założyciel Galerii Michał Ostoja-Lniski zaczął rzeźbić w drewnie w 1986 roku. Ptaszki, aniołki, krzyże i figurki tworzy z dębu i lipy. Właściciel miał dwie wystawy indywidualne zagranicą:w Rio de Janeiro (1991) i w Gedser (Dania – 1995) oraz kilkanaście zbiorowych i indywidualnych wystaw w całej Polsce. W 1999 roku zostały wykonane z rzeźby na ołtarz w Sopocie, gdzie Jan Paweł II odprawił Mszę św.
Pan Michał mieszka i tworzy w Czarnej Wodzie.