Bartel Wielki

Ośrodek Rozwoju i Integracji Sołectwa Bartel Wielki

Odwiedzin

Ośrodek Rozwoju i Integracji Sołectwa

W malowniczym Bartlu, miejscowości położonej wśród lasów i jezior, na małym pagórku stoi Ośrodek Rozwoju i Integracji Sołectwa, którego budynek sięga 100-letniej tradycji. Ośrodek jest obiektem całorocznym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Przy ośrodku tym funkcjonuje świetlica wiejska dla dzieci i młodzieży, w której zajęcia odbywają się cały tydzień.

Wyremontowany budynek poszkolny dysponuje miejscami noclegowymi (25 miejsc w 2 pokojach wieloosobowych + 2 pokoje 2-osobowe). W sąsiedztwie znajduje drewniana gawra z paleniskiem – idealne miejsce do biesiadowania, a także plac zabaw i boiska do gier zespołowych.

Okolica

Cała miejscowość położona jest z dala od głównych tras komunikacyjnych. Potężne zasoby świeżego, leśnego powietrza dają nieograniczone możliwości wypoczynku na łonie natury.

Liczne jeziora, stawy i rozlewiska, skupiają ptactwo wodne, które można obserwować podczas spacerów, przejażdżek rowerowych. W najbliższej okolicy wsi znajduje się osiem jezior leśnych i dwa jeziora kąpieliskowe. Istnieje u nas ostoja zwierzyny płowej i łownej .

źródło: Ośrodek Rozwoju i Integracji Sołectwa Bartel Wielki

int(3069)