Urodził się 22.09.1974 r. w Starogardzie Gdańskim woj. Pomorskie i na Kociewiu mieszka i tworzy do dziś.
Z rzeźbiarstwem pierwszy raz zetknął się w 1989 roku uczęszczając na zajęcia Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Tam właśnie został zarażony pasją do rzeźbiarstwa przez lokalnego artystę rzeźbiarza pana Ferdynanda Hładyna.
W 2002 roku podjął pracę w Domu Pomocy Społecznej, jako terapeuta prowadząc pracownię rzeźbiarską. Po latach powrócił do dłuta i tym samym połączył swoją życiową pasję z pracą zawodową. W roku 2015 został przyjęty do Związku Artystów Plastyków w dziedzinie rzeźby w drewnie otrzymując status Artysty-Plastyka. Jego rzeźby są związane z twórczością ludową, po którą sięga bardzo chętnie. Wykonuje prace techniką płaskorzeźby, drzeworytu, wypalanki w drewnie oraz batiku, a także od niedawna próbuje malowania akrylami. Zaprojektował i wykonał również kilkanaście statuetek na różnego rodzaju konkursy, festiwale oraz przeglądy artystyczne. Jest współzałożycielem „Grupy Twórczej z Rokocina” i pod tym szyldem wspólnie z podopiecznymi i terapeutami z Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie organizuje wystawy, plenery i konkursy artystyczne. Był wielokrotnym laureatem konkursów szopek Bożonarodzeniowych organizowanych na terenie Kociewia.
Pan Tomasz wykonał dużo rzeźb podczas zdobiących plenery w całej Polsce, a swoją przygodę z wyjazdami plenerowymi rozpoczął w Wycinkach. Tam właśnie przed Muzeum Kociewskim stoi kociewska kapela, w której jest jego 2 metrowa rzeźba grajka kociewskiego z diabelskimi skrzypcami wykonana w dębie. Podczas tych plenerów wykonał jeszcze kapliczkę św. Piotra, która stanęła na prywatnej posesji w miejscowości Osiek.
Między innymi w 2012 roku brał udział w I Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim w Złotowie woj. wielkopolskie, gdzie uczestnicy mieli za zadanie wyrzeźbić Matkę Boską Lasów Krajeńskich.
W roku 2013 gościł w Górce Klasztornej na plenerze artystycznym wykonując dwie kapliczki z wizerunkiem św. Piotra oraz Chrystusa Dobrego Pasterza.
W roku 2014 razem z przyjaciółmi z Kociewia brał udział w plenerze malarsko-rzeźbiarskim z okazji 700-lecia Łobżenicy rzeźbiąc postacie historyczne, zadaniem pana Tomasza było wyrzeźbienie Powstańca Wielkopolskiego.
W roku 2015 na kolejnym plenerze wykonał dużą rzeźbę plenerową św. Tomasza, która stoi w miejscowości Sławianowo przy kościele, a także w pobliskich wioskach stoją jeszcze dwie jego kapliczki z wizerunkiem Jezusa dobrego Pasterza oraz św. Piotra.
Od wielu lat jest uczestnikiem plenerów Artystów Pomorza w Bytoni. Na tych, że plenerach wykonał kilka rzeźb. Między innymi kapliczkę z wizerunkiem św. Krzysztofa, która stoi przed restauracją K2 w miejscowości Borzechowo, wykonał kapliczkę z wizerunkiem św. Franciszka, którego można podziwiać w przepięknej scenerii roślinności z całego świata na terenie Arboretum w Wirtach, figurę św. Wojciecha, która stanęła na prywatnej posesji lokalnego przedsiębiorcy i sponsora plenerów w Bytoni pana Jarosława Boś, a także figurę św., Huberta, która zdobi salę edukacją w leśniczówce Cis.
Podczas tych plenerów miał okazję obcować z wieloma wspaniałymi artystami, z którymi do dnia dzisiejszego utrzymuje przyjacielskie kontakty. To właśnie w Bytoni poznał niekorononowanego Króla Rzeźby Kociewskiej nieżyjącego już Jerzego Kamińskiego, z którym miał przyjemność uczestniczenia na wielu plenerowych wyjazdach gdzie nadarzała się okazja podpatrywać Mistrza przy pracy twórczej.
Brał udział w licznych konkursach rzeźbiarskich na terenie powiatu Starogardzkiego i poza nim, organizował wystawy oraz uczestniczył w plenerach, a także w konkursach rzeźbiarskich gdzie miał okazję obcować z osobami ogarniętymi tak jak On pasją tworzenia.
Cały czas doskonali swój warsztat artystyczny, a jego rzeźby zdobią nie tylko plenery, ale również znajdują się w prywatnych kolekcjach odbiorców z całej Polski.