Trasa Rowerowa Pętla Skarszewska

Odwiedzin
Czas trwania: 2h
Długość trasy: 15 km
Odpowiednia: Dla dzieci | Dla seniora |

Wycieczka rowerowa po drogach utwardzonych nadaje się idealnie dla rodzin z dziećmi. Jedziemy głównie lasami. Po drodze jest kilka miejsc w których można się zatrzymać i wypocząć. Warto zwiedzić atrakcje turystyczne Skarszew i Pałac w Bolesławowie.

Mapa

Trasa

Start
Koniec

Wycieczkę rozpoczynamy na parkingu przy Kąpielisku  w Borównie. Dojeżdżamy do ścieżki pieszo-rowerowej i jedziemy nią do Bączka.

3.5 km

Ścieżka pieszo – rowerowa kończy się przy drodze asfaltowej Bączek – Czarnocin. Zjeżdżamy ze ścieżki w prawo i  mało uczęszczaną asfaltową drogą jedziemy do Czarnocina. Mijamy miejscowość i dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą Semlin – Skarszewy. Skręcamy w prawo i dojeżdżamy do mostu na Wierzycy. Po prawej stronie za mostem jest przystań kajakowa Czarnocin. Możemy tu zrobić przerwę na ognisko lub kąpiel w rzece.

3 km

Jedziemy drogą asfaltową do Skarszew. Tu mamy sporo ciekawych atrakcji turystycznych do zwiedzania. Opisano je w wizytówce Skarszew.

4 km

Opuszczamy Skarszewy i kierujemy się do Bolesławowa. Tu warto odwiedzić zespół Pałacowo -Pałacowy w którym aktualnie znajduje się szkoła rolnicza.

2 km

Z drogi wieżdżamy na ścieżkę pieszo – rowerową i wracamy do Borówna.

2.5 km