Nowe serce X-lecie Na cały Głos ! ŚDM

Odwiedzin

Opis wydarzenia

Wpis archiwalny - wydarzenie opisane poniżej miało już miejsce i zamieszczone informacje mogą nie być aktualne.

20 listopada 2021 roku, o godz. 18:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się prapremiera utworów muzycznych pod wspólnym tytułem „Nowe serce”, które z okazji swojego 10 – lecia skomponował zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” z Pelplina.

Prezentacja będzie wkomponowana w spotkanie modlitewne organizowane w wieczór poprzedzający Światowy Dzień Młodzieży, który papież Franciszek przeniósł z Niedzieli Palmowej na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na tę szczególną okazję młodzieżowy zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” skomponował i przedstawi piosenki stanowiące tzw. Kerygmat.

Organizatorzy pragną przez wspólną modlitwę głosić prawdę o miłości Boga do każdego człowieka, który przyszedł na ziemię w Osobie Jezusa Chrystusa, aby odkupić człowieka. Tylko Jezus, którego należy na nowo przyjąć jako Pana i Zbawiciela ma moc przemienić nasze serca i uczynić je nowym, napełnionym Duchem Świętym we wspólnocie Kościoła.

„W ten niezwykły wieczór będziemy prosić Boga o Jego Moc aby świadczyć i służyć”, mówi szef zespołu ks. Zbigniew Gełdon.

Od wielu miesięcy biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęca młodzież bierzmowaną do wspólnego bycia razem Pelplinie. Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do osób młodych, zaangażowanych w ruchy i stowarzyszenia katolickie. „Będziemy także się cieszyć z rodzin i osób dorosłych”, dodaje ks. Gełdon.

Organizatorzy pragną, aby muzyczny wieczór modlitewny, wzorem spotkań podczas Światowych Dni Młodzieży, pozwolił Bogu dotknąć i przemienić serca uczestników modlących się w Pelplinie słowem i śpiewem oraz adorującym Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.