Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 5 listopada 2023 r. na “Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – VI memoriał Edwarda Kowalke”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. W tym roku podczas całego turnieju zostaną rozegrane Mistrzostwa Województwa Pomorskiego – Pomorskiego Związku Tańca Sportowego we wszystkich kategoriach wiekowych.
Starogardzki turniej tańca odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego i Polskiego Związku Sportu Tanecznego, w których skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego. Pary oceniane będą przez 10 sędziów, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych.
Wieczorną galę poprowadzi Anna Głogowska, która jest tancerką najwyższej klasy “S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. W 2005 zadebiutowała jako trenerka tańca w programie rozrywkowym TVN Taniec z gwiazdami. Wystąpiła w dziewięciu sezonach. W 2011 roku w parze z Kacprem Kuszewskim wygrała w finale 13. edycji. Współprowadziła programy rozrywkowe Polsatu: Got to Dance. Tylko taniec i Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Od 2020 jest aktorką Teatru Kultura w Warszawie
Specjalny pokaz tańca zaprezentują Anna Kapli i Igor Wilczyński – Mistrzowie Polski, Finaliści Europy i Świata Zawodowców w tańcach latynoamerykańskich. Igor Wilczyński karierę rozpoczął w Starogardzie Gdańskim pod okiem Pana Edwarda Kowalke. Tancerz jest 5. krotnym Mistrzem Polski, Finalistą Mistrzostw Europy, Zwycięzcą UK Open Championships RS Latin, 8th International Championships, 9 th Blackpool Dance Festival. Niepokonany w Polsce od kilku lat na każdym polskim turnieju!
Bilety na turniej tańca w cenie 20 zł upoważniają do oglądania turnieju przez cały dzień, do nabycia w recepcji SCK, stronie sck.art.pl/KUP BILET oraz w dniu i miejscu imprezy.
Na każdy blok osobno do nabycia miejsce w loży przy parkiecie w cenie 60 zł. Ze względu na ogromne zainteresowanie, bilet na lożę do nabycia tylko w recepcji SCK lub dniu i miejscu imprezy. Dzieci do lat 5 wstęp wolny (nie dotyczy miejsc w loży).
