Stary Las

Jezioro Staroleskie

Odwiedzin

Jezioro Staroleskie - Strefa Ciszy

Jedno z jezior położonych w pobliżu Starogardu Gdańskiego. Spokojne lustro wody jeziora ma 15,3 ha. To jezioro jeszcze nie zagłuszyła cywilizacja. Cicho tu i spokojnie. Wspaniałe miejsce do romantycznego odpoczynku. Można do jeziora dojść pieszo z miasta lub z Nowej Wsi Rzecznej. Można także dojechać samochodem i zaparkować. Fragment brzegu wyłożony został płytami jumbo. W zachodniej części jeziora znajduje się mała plaża z wejściem do wody.

tekst i zdjęcia: Stanisław Sierko

Miejsce dla wędkarzy

Jezioro na Kociewiu, położone w gminie Starogard Gdański (powiat starogardzki, województwo pomorskie), ok. 5 km na zachód od Starogardu Gdańskiego na obszarze Pojezierza Starogardzkiego.

Powierzchnia całkowita tego owalnego akwenu wynosi 15,3 ha, a głębokość maksymalna 15 metrów. Roślinność wodna jest bujna.

Wędkarski połów ryb możliwy jest z brzegu i z łodzi, zarówno w nocy, jak i w dzień. Dominującym gatunkiem jest szczupak, ale obficie występują też karaś srebrzysty, karp, leszcz, lin, okoń, płoć, węgorz, wzdręga i amur biały. Znacznie mniej jest suma, karasia pospolitego i jazgarza.

RZGW: brak
Gospodarz wody: PZW Gdańsk
Powierzchnia: 14,4 ha (przybliżona)
Linia brzegowa: 1,62 km (przybliżona)

Źródło:https://pl.wikipedia.org

int(3005)