Starogard Gdański

Tor Wyrobisko Starogard

Odwiedzin

Tor Wyrobisko

Wyrobisko, to tor rekreacyjny dla rowerów górskich i BMX, który powstał na terenie położonym pomiędzy Osiedlem nad Jarem i rzeką Wierzycą.

PROJEKT

Został wybudowany w ramach projektu realizowanego z budżetu obywatelskiego. Autorami projektu są Bartosz Molin, Mirosław Stemplewski i Wojciech Hercke.
“Naszym celem było stworzenie w Starogardzie miejsca dla hobbystów kolarstwa górskiego. Prawdziwa górska ścieżka ma od kilku do kilkunastu kilometrów długości. Nasza będzie tylko jej namiastką, ale umożliwi trenowanie umiejętności i wprawianie się do tzw. „boju” na dłuższych trasach” – wyjaśnili pomysłodawcy.

TOR MTB

Powstały dwa tory rowerowe. Pierwszy jest odpowiednikiem górskiej ścieżki rowerowej tzw. single tracka o długości ok. 300 metrów. Przeznaczony jest dla rowerów MTB. Trawersuje istniejące zbocze i składa się z odcinków prostych i odpowiednio wyprofilowanych łuków.

TOR BMX

Drugi tor mniejszy ma ok.180 mb długości i przeznaczony jest dla rowerów BMX. Na trasie tej ścieżki wybudowane zostały różnego rodzaju przeszkody, które umożliwiają wykonywanie skoków, m.in. mostek z zeskokiem i 5 skoczni ziemnych o różnym stopniu trudności.

int(19892)