Malarstwo

Anna Mierzejewska-Otta

Odwiedzin

Artystka od zawsze

Urodziła się w Gdyni skąd w wieku 8 lat wraz z rodzicami przeprowadziła się do rodzinnego miasta mamy Starogardu Gd. Od zawsze kochała rysować, lepić i wycinać, wszystko co znalazła wokół, czy to papierki po cukierkach, pudełeczka albo kawałki sznurka (tak zwane „przydasie”)  służyły do tworzenia małych dzieł sztuki.

Po ukończeniu I LO w Starogardzie Gd. rozpoczęła zaoczne studia z pedagogiki-resocjalizacyjnej oraz stacjonarnie Terapię Zajęciową w Kocborowie. Pracowała jako kurator społeczny, opiekunka środowiskowa lecz ostatecznie to właśnie z pracą z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie jest związana do dzisiaj. Od wielu lat pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie ,gdzie prowadzi warsztat terapii zajęciowej oraz grupę teatralną.  Dzięki pracy w DPS i poznanymi w tym środowisku niezwykłymi ludźmi mogła rozwijać się w wielu kierunkach.

Zauroczona akwarelą

Za sprawą zajęć plastycznych w SCK w Starogardzie Gd. prowadzonych przez Józefa Olszynkę – starogardzkiego akwarelistę poznała technikę akwareli, rysowania tuszem i stalówką.

„Akwarelę Józka są dla mnie inspiracją choć nie mam niestety tej lekkości i delikatności. Obrazy są dla mnie odzwierciedleniem duszy i temperamentu- moje ostre i kolorowe, powstają dość szybko bo zazwyczaj wszędzie się spieszę i lubię od razu widzieć efekt końcowy.” 

Konkursy i plenery

Wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej ma na swoim koncie organizacje kilku festiwali FATOSI oraz wystaw zbiorowych, a także udział w wielu konkursach. Dzięki uczestnictwu w plenerach kociewskich i  tworzącym tam ludziom poznała między innymi Marka Zagórskiego, który zaprosił Ją do uczestnictwa w serii wystaw „Zakochani w Kociewiu Zakochanym w Kaszubach”, wystawa „Sztuka Ludowa na Kociewiu” w Oddziale Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie, cykl wystaw : „Kociewie Serdeczna Strona Świata” – Fabryka Sztuki w Tczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Skarszewach, a także udział w wystawach zbiorowych „Sami Swoi i goście” w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach. W 2019 roku otrzymała Stypendium Prezydenta Starogardu Gd. co zaowocowało wystawą „Po drodze…” w SCK w Starogardzie Gd.

Nie tylko akwarela

W swoich obrazach prezentuje głównie architekturę oraz pejzaż. Obecnie zajmuje się głównie rysunkiem tuszem i akwarelą jednak z uwagi na zawód terapeuty wykonuje również prace w technice olejnej , batiku, prace w sklejce, dekupage itp.

Obecnie mama 3 maluchów na pełen etat wieczorami dosłownie odlatuje w swój świat. Swoje prace obecnie prezentuj w Galerii pod Kasztanem w Franku. https://www.facebook.com/Galeria-Pod-Kasztanem-448890342198387 prace można także oglądać na profilu na Instagramie annamierzejewskaotta.