Kociewskie Wieczory Akordeonowe – SCK

Odwiedzin

Opis wydarzenia

Kociewskie Wieczory Akordeonowe to cykl koncertów wsparty poprzez Stypendium Prezydenta Miasta Starogard Gdański w Dziedzinie Kultury. Pomysłodawcą wydarzenia jest Starogardzianin – Paweł Ratajek, który od lat aktywnie działa na rzecz kultury w regionie, jak i poza jego granicami.Wstęp na oba koncerty jest wolny.

01.10.2022 – Sala SCK, godz. 18:00
WRAcc Duo to projekt muzyczny, który tworzą Paweł Wiśniewski oraz Paweł Ratajek – dwaj wyróżniający się akordeoniści młodego pokolenia. Innowacyjne podejście do możliwości instrumentu oraz wyjątkowe opracowania i aranżacje odkrywają przed słuchaczami zupełnie nowe doznania artystyczne. Repertuar duetu oparty jest przede wszystkim na pozycjach muzyki rozrywkowej, a improwizacja pełni główną rolę w kształtowaniu formy oraz bezpośrednio wpływa na ekspresję wykonywanych utworów. Inspiracją do powstania kompozycji i aranżacji są rozległe upodobania stylistyczne akordeonistów. Wśród nich odnaleźć można wpływy muzyki jazzowej, współczesnej, folkloru czy muzyki świata.


20.10.2022 – PSM I st., godz. 17:00
Gdański Kwartet Akordeonowy – zespół złożony z 4 akordeonistów młodego pokolenia związanych trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Akordeoniści są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Repertuar zespołu to synteza zainteresowań muzycznych czworga akordeonistów. Głównym powodem powstania zespołu było zamiłowanie do muzyki kameralnej oraz chęć prezentacji publiczności możliwości czterech akordeonów.

Wystąpią:
Paweł Ratajek – stypendysta Prezydenta Miasta Starogard Gdański, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swobodnie czuje się zarówno w barokowych transkrypcjach, muzyce współczesnej a także tej improwizowanej, sam również komponuje. Obok działalności koncertowej uczy gry na akordeonie młode pokolenie.

Paweł Wiśniewski – student II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku, aktywnie koncertujący jako solista i kameralista. Interesuje się polską muzyką ludową, współpracuje z wieloma zespołami prezentującymi właśnie ten rodzaj muzyki.

Wojciech Ulanowski – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Instrumentalnym, obecnie student 2 roku studiów magisterskich na kierunku jazz i muzyka estradowa na którym zgłębia tajniki akordeonu w jazzie. Lider zespołu Wojtek Ulanowski Quartet, zespół gra autorską muzykę Wojtka.

Maciej Kacprzak – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Szczególne miejsce w jego muzycznych zainteresowaniach zajmuje muzyka klezmerska stąd występy na Bałtyckich Dniach Kultury Żydowskiej, Biografiach Gdańskich czy festiwalu kultury żydowskiej Zbliżenia.

Projekt realizowany ze środków Prezydenta Miasta Starogard Gdański

Więcej informacji na stronie www.sck.art.pl