Starogard Gdański

Gwiazdek – Bulwarek

Odwiedzin

GWIAZDKI - FIGURKI MIEJSKIE

Gwiazdki, to figurki miejskie, które zapraszają Was w podróż po Starogardzie. Zwiedzaj Starogard i znajdź gwiazdka Bulwarka.

GWIAZDEK BULWAREK

Starogardzki gwiazdek to bardzo aktywny Kociewiak, uwielbia spędzać czas na wędrówkach po okolicy. Zawsze jednak marzył o dalekiej podróży. I tak pewnego majowego poranka spakował plecaczek i wyruszył pociągiem ku przygodzie. Dotarł do pięknej Saksonii, gdzie zauroczyła go miejscowość Diepholz i jej atrakcje. W trakcie kajakowego spływu z kłopotów uratował go Lew. W podzięce Gwiazdek zaoferował nowemu przyjacielowi wycieczkę po swoim mieście. Do dziś przyjaciół możesz spotkać na starogardzkim Bulwarze Diepholz.

źródło: https://starogard.pl/gwiazdek/

TU RODZĄ SIĘ GWIAZDY

Starogard, to miejsce gdzie na świat przychodzą osoby znane w kraju i na świecie. To nie tylko znani sportowy tacy jak Kazimierz Deyna, Andrzej Grubba czy Oktawia Nowacka. To także ludzie nauki, kultury i polityki.

Jeśli chcecie dowiedzieć się kto ze znanych osób urodził się w Starogardzie, zerknijcie TUTAJ>>>

KILKA SŁÓW O TWÓRCY GWIAZDKA

Gwiazdki wyszły spod reki Piotra Tyborskiego, naszego lokalnego twórcy specjalizującego się w pracy w kamieniu i metalu. Więcej o Piotrze Tyborskim przeczytacie poniżej

Starogardzki Gwiezdny Szlak

Jeśli chcesz zwiedzić Starogard i odnaleźć wszystkie Gwiazdki wybierz się na wycieczkę Starogardzkim gwiezdnym szlakiem.

int(27230)