Starogard Gdański

Gwiazdek – Podróżnik

Odwiedzin

Gwiazdki - figurki miejskie

Gwiazdki, to figurki miejskie, które zapraszają Was w podróż po Starogardzie. Zwiedzaj Starogard i znajdź Gwiazdka Podróżnika.

Gwiazdek Podróżnik

… to jedna z wielu starogardzkich Gwiazd. Gdy gasną wszystkie światła, niebo odkrywa przed nami swoje tajemnice. Migoczące na niebie, odległe i tajemnicze gwiazdy otulają nas co noc. Wśród nich jest Gwiazdek Podróżnik. Podczas każdej pełni księżyca, kiedy jego magiczny blask jest najmocniejszy, Gwiazdek Podróżnik niczym spadająca gwiazda pojawia się w mieście. Dom po domu poszukuje przyszłych starogardzkich gwiazd. I gdy już znajduje taką osobę, delikatnie muska ją w nosek i wypowiada magiczne słowa: „Tu rodzą się gwiazdy”, po czym wraca na migoczące niebo.

źródło: https://starogard.pl/gwiazdek/

Tu rodzą się gwiazdy

Starogard, to miejsce gdzie na świat przychodzą osoby znane w kraju i na świecie. To nie tylko znani sportowy tacy jak Kazimierz Deyna, Andrzej Grubba czy Oktawia Nowacka. To także ludzie nauki, kultury i polityki.

Jeśli chcecie dowiedzieć się kto ze znanych osób urodził się w Starogardzie, zerknijcie TUTAJ>>>

KILKA SŁÓW O TWÓRCY GWIAZDKA

Gwiazdki wyszły spod reki Piotra Tyborskiego, naszego lokalnego twórcy specjalizującego się w pracy w kamieniu i metalu. Więcej o Piotrze Tyborskim przeczytacie poniżej

Starogardzki Gwiezdny Szlak

Jeśli chcesz zwiedzić Starogard i odnaleźć wszystkie Gwiazdki wybierz się na wycieczkę Starogardzkim gwiezdnym szlakiem.

int(23376)